Osoby
Martyna Lechman – ukończyła dramaturgię na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Efekty jej prac egzaminacyjnych prezentowane były w ramach Krakowskiej Nocy Teatrów (2011), na festiwalu Karuzela Cooltury w Świnoujściu (2011) i podczas Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2012). W repertuarze Małopolskiego Ogrodu Sztuki znalazła się współtworzona przez nią etiuda Projekt Makbet. Zajmowała się dramaturgią czytań w teatrach: Polskim we Wrocławiu, Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz im. S. Jaracza w Olsztynie. Była asystentką Iwony Kempy (Mroczna gra, Scena PWST oraz Teatr im. W. Horzycy w Toruniu), Moniki Strzępki (Firma, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu) i Michała Zadary (Chopin bez fortepianu). Jako dramaturg pracowała m.in. przy spektaklach Sen nocy letniej (reż. K. Popiołek, Teatr Zagłębia w Sosnowcu), Śpią wystawy (na podstawie własnego dramatu, reż. K. Popiołek, Małopolski Ogród Sztuki), Czad (reż. U. Kijak, Teatr Powszechny w Łodzi) oraz Skórka pomarańczowa (reż. M. Warsicka, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie). Jest autorką wystawianej w Teatrze Bagatela sztuki dla dzieci O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi oraz Planu „Zemsta”, przygotowanego przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6 w Krakowie wraz z artystami Bagateli (oba w reż. I. Jery). Napisała też sztuki Krasnoludki są na świecie, O czym marzą kredki i Zagraj w legendę, z którymi aktorzy Bagateli rokrocznie odwiedzają krakowskie szpitale dziecięce i przedszkola integracyjne.
Marek Bogucki – ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi w 1993 roku (dyplom uzyskał w 1994). Debiutował jako student w Żołnierzu królowej Madagaskaru (reż. K. Kolberger). Był etatowym aktorem Teatrów Powszechnych w Radomiu i w Łodzi. Od roku 2008 pracuje w Teatrze Bagatela. Grał role między innymi Witolda w Kosmosie (reż. W. Śmigasiewicz), Wujka w Tangu (reż. P. Waligórski), Tieliegina w Wujaszku Wani (reż. W. Śmigasiewicz). W Bagateli występował w takich spektaklach jak Zbrodnia i kara (reż. W. Śmigasiewicz), Siostrzyczki biorą wszystko (E. Marcinkówna), Proces (reż. W. Śmigasiewicz), Nowonarodzony (reż. Ł. Wylężałek), Żeby cię lepiej zjeść (reż. P. Waligórski). Od 1997 roku zagrał kilkadziesiąt ról w popularnych filmach i serialach, jak Powiedz to, Gabi Rolanda Rowińskiego czy Mała Moskwa Waldemara Krzystka. W Teatrze Bagatela można go zobaczyć w spektaklach: Pijacy, Mayday odNowa, Śmierć pięknych saren, Zagraj w legendę, Ryzykowna forsa, O czym marzą kredki oraz Mayday.
Maciej Sajur – ukończył Wydział Aktorski krakowskiej PWST w 2016 roku. Dyplom obronił rolami Białego Królika w Na L. na motywach Alicji w Krainie Czarów (reż. A. Konieczna) i Janka Kosa w Niech żyje wojna!!! (reż. Remigiusz Brzyk). Grał w Teatrze Łaźnia Nowa, m.in. w przedstawieniach Bartosza Szydłowskiego jako Itapua w Klubie Miłośników Filmu Misja (2013) oraz Witka (główną rolę) w Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego (2016). W 2015 roku zagrał Anty-Novalisa w spektaklu Hymny do nocy wg Novalisa (reż. Maciej Gorczyński) w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Był asystentem Jana Peszka na zajęciach ze scen współczesnych (od IV roku studiów). W czerwcu 2016 został członkiem zespołu teatru improwizowanego Impro KRK, w tym samym roku otrzymał stypendium Sapere Auso. Wraz z całą obsadą Murzynów we Florencji (reż. I. Kempa), w których wystąpił gościnnie w Teatrze Nowym, zdobył w 2018 roku Nagrodę im. Wyspiańskiego. Zagrał również główną rolę w filmie dyplomowym Piotra Kremkyego Szał. Jest również muzykiem – gra na gitarze, pianinie, perkusji i saksofonie tenorowym.
Recenzje
prowly.pl