Wybierz:
(Data ustawiana w panelu z podstawowymi informacjami)
18.07.2022

Scena przy

Sarego 7

(Data ustawiana w panelu z podstawowymi informacjami)
18.07.2022

Scena, a w zasadzie sceny, przy ul. Sarego 7 w Krakowie, to dwa wyjątkowo różne, ale ze względu na atmosferę bardzo lubiane przez reżyserów i aktorów miejsca. Zdecydowanie bliżej tu artystom do widza, bowiem sceny są bardzo kameralne, a widownia liczy zaledwie 100 miejsc. Teksty intymne, formy eksperymentalne, egzystencjalne tematy na Sarego sprawdzają się bardzo dobrze. 

 

Przed laty było tu żydowskie kasyno oficerskie, od 2004 Bagatela gra tu swoje spektakle. Dwie sale, jedna skromna, czarna, teatralna, z ustawianą amfiteatralnie widownią i podniesioną sceną, druga biała, urokliwa, z XIX-wiecznymi, pięknie odrestaurowanymi stiukami. W zależności od wyboru reżysera i scenografa, gdy jedna sala staje się miejscem gry, druga przyjmuje rolę foyer. 

 

Scena na Sarego 7 położona jest w cichej, uroczej uliczce, z dala od miejskiego szumu, a jednak nadal w samym sercu Krakowa. Wejście do teatru nie jest tak oczywiste, jak w przypadku Sceny przy ul. Karmelickiej. Tu sceny są usytuowane w sąsiedztwie prywatnych kamienic, których balkony spoglądają na dziedziniec, malowniczo obsadzony zielenią. Dopiero tam otwierają się wrota sztuki. Aby wejść w to magiczne podwórko, konieczna jest wiedza o istnieniu w tym miejscu teatru, co zdradza zaledwie niewielki szyld i domofon z napisem TEATR. Wszystko to sprawia, że Sarego 7 to miejsce dla wtajemniczonych, których na szczęście z każdym sezonem jest coraz więcej. 

 

Repertuar Sceny na Sarego to propozycje ambitne, prowokujące do dyskusji i refleksji. Prezentowane są tu dramaty Shakespeare’a, Czechowa, adaptacje Dostojewskiego, ale głównie teksty współczesnych autorów: Mrożek, Masłowska, Villqist, Levin, Srbljanović, Griszkowiec.

 

Na Sarego realizujemy również cykl Laboratorium Młodej Reżyserii, w ramach którego aktorzy Bagateli czytają nowe teksty dramatyczne z podziałem na role. Zaproszona do udziału w czytaniach publiczność dyskutuje z reżyserem i zespołem walory tekstu, co bywa przyczynkiem do decyzji o realizacji w Bagateli danego utworu. 

 

Również tę scenę można wynająć na własne potrzeby. Zachęcamy do organizowania tu konferencji, prelekcji, szkoleń czy pokazów.

Oferta wynajmu sali Teatru Bagatela lub wykup spektaklu tel. 12 424 52 04  lub mail: m.musialik@bagatela.pl