Zaczarowane kredki w szpitalu

16.11.2017

Teatr Bagatela gra dla najmłodszych pacjentów

Teatr Bagatela i Galeria Kazimierz – współorganizator przedsięwzięcia – znów sprawią radość pacjentom dziecięcych oddziałów czterech krakowskich szpitali. W zeszłym roku na początku grudnia aktorzy Bagateli odwiedzili ich z przedstawieniem muzycznym „Krasnoludki są na świecie”.

W 2017  św. Mikołaj w ramach akcji „Zaczarowane kredki w szpitalu” przyniesie małym pacjentom przedstawienie integracyjne „O czym marzą kredki”.

Autorką scenicznej bajki, powstałej w odpowiedzi na ogłoszony przez Narodowe Centrum Kultury program Kultura - Interwencje 2017, jest – podobnie jak rok temu – Martyna Lechman.  Reżyserii podjął się Przemysław Redkowski, scenografię i kostiumy zaprojektowała Urszula Czernicka, muzykę skomponował Artur Sędzielarz, ruch sceniczny opracował Piotr Skalski, a reżyserią świateł zajął się Marek Oleniacz. Przedstawienie obejrzeli już podopieczni dwunastu krakowskich i podkrakowskich przedszkoli integracyjnych,  a od listopada najmłodsi widzowie mogą je zobaczyć na Scenie na Sarego 7.

„O czym marzą kredki” to historia nowego kolegi, który nagle pojawia się na podwórku. Kornel (Przemysław Redkowski) ma śmieszne imię, nosi okulary i nie umie grać w koszykówkę. Ma za to nieograniczoną wyobraźnię, pudełko kredek i ołówek, z pomocą których odkrywa przed Jagodą (Kamila Pieńkos), Sokołem (Marek Bogucki), Młodym (Maciej Sajur) i Didżejem (Artur Sędzielarz) zupełnie nowe światy. I udowadnia im, że kiedy wszyscy są tacy sami, robi się okropnie nudno.

„INNY=WYJĄTKOWY”  to  społeczno-edukacyjna kampania, której podstawowym celem jest promocja pełnych otwartości i tolerancji zachowań. (Po więcej aktualizowanych wiadomości zapraszamy na stronę projektu.)

Najmłodsi pacjenci szpitali Żeromskiego, św. Ludwika, w Prokocimiu oraz im. Jana Pawła II przygody Kornela i spółki będą śledzić w dniach 4-7 grudnia 2017. Mali widzowie dostaną także ufundowane przez partnera akcji „Zaczarowane kredki w szpitalu” programy-kolorowanki. Ponadto widowisko zaprezentowane zostanie 10 grudnia o 11.00 i 14.00 w Galerii Kazimierz.

 

Zaczarowane kredki w szpitalu