Krasnoludki w szpitalu i w Galerii Kazimierz

25.11.2016

...czyli radosna terapia

Za sprawą Teatru Bagatela i Galerii Kazimierz – współorganizatora przedsięwzięcia – krasnoludki i sierotka Marysia odwiedzą oddziały dziecięce czterech krakowskich szpitali.

Specjalnie z okazji dnia św. Mikołaja młodzi aktorzy Bagateli przygotowali dla leczących się dzieci spektakl muzyczny pt. „Krasnoludki są na świecie”.

Kolorowe widowisko, które jest adaptacją cieszącego się ogromnym powodzeniem spektaklu „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi”, granego na deskach Teatru Bagatela, na potrzeby pokazów w szpitalach zaaranżowała według scenariusza Martyny Lachman – jego reżyserka Iwona Jera.

Dzielnej i rezolutnej Marysi (w tej roli Kamila Pieńkos) towarzyszą dowcipne i barwne krasnoludki (Marek Bogucki, Maciej Sajur, Przemysław Redkowski i Artur Sędzielarz). Widowisko, które przede wszystkim opowiada o wielkiej sile przyjaźni i radzeniu sobie z przeciwnościami losu, jest przeplatane zabawnymi piosenkami.

Najmłodsi pacjenci szpitali w Prokocimiu, św. Ludwika, im. Jana Pawła II oraz im. Żeromskiego przygody Marysi i krasnoludków będą śledzić w dniach 5-8 grudnia 2016 r. Ponadto widowisko zaprezentowane zostanie także w Galerii Kazimierz 18 grudnia o 14.00 - gorąco zapraszamy!

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Teatrem a dyrekcją współorganizatora wydarzenia, została nagrana płyta z piosenkami towarzyszącymi bajce. Będzie prezentem przypominającym małym pacjentom o tym, że największą siłą jest ta, która rodzi się w nich samych.

Krasnoludki w szpitalu i w Galerii Kazimierz