Aby edytować te informacje przejdź do podstawowej edycji.
Szaleństwa nocy (Midsummer)
Iwona Jera
Prapremiera polska! Komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. W rolach głównych Kamila Klimczak i Przemysław Redkowski.
Tuż po zachodzie słońca grupa ekscentrycznych artystów, którzy nie potrafią funkcjonować w świecie w świetle dnia, spotyka się na Plantach. Próbują poradzić sobie ze wszystkimi problemami, odreagować, po prostu pobyć razem. Noc ma w sobie coś magicznego, co przyciąga osamotnionych bohaterów. Zaczynają wspólnie opowiadać historię Heleny i Boba, która staje się opowieścią o potrzebie uczucia, za jakim tęskni każdy z nas.
Nieodparcie zabawny, lecz wzruszający romans, a zarazem trzymający w napięciu kryminał, komentowany jest niebanalnymi piosenkami. Prawniczka Helena, specjalizująca się w rozwodach, spotyka Boba, drobnego gangstera na usługach mafii. On nienawidzi prawników. Ona ma na niego ochotę (zgoda, jest w desperacji…). Rozpoczyna się nocny spacer po Krakowie, pełen zaskakujących, a często i wielce ryzykownych spotkań. Czy miłość pomoże pokonać lęk przed samą sobą?
Sztukę szkockich autorów przeniosła w nasze realia Iwona Jera, której nieograniczoną wyobraźnię znamy z inscenizacji „My w finale 2014”.
Prapremiera: 13 lutego 2015, Scena na Sarego 7
Gala premierowa: 15 lutego 2015, Scena na Sarego 7
Spektakl prezentowany do lutego 2019
Zagrany 54 razy
Twórcy spektaklu składają serdeczne podziękowania Christianowi Kleemannowi za użyczenie zdjęć do projekcji oraz Monice Winiarskiej za nieocenioną pomoc przy realizacji scenografii.
W spektaklu wykorzystano fragment „Skórki pomarańczowej” Mai Pelević w przekładzie Doroty Jovanki Ćirlić oraz fragment wiersza „Dzikie noce” Emily Dickinson w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.
Spektakl konkursowy 8. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA – sekcja INFERNO.
Prapremiera wersji angielskiej: 16 czerwca 2017, Scena na Sarego 7
Spektakl brał udział w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.