Plan „Zemsta”

02.09.2017

Projekt teatralny dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

Twórcy związani z Teatrem Bagatela wraz z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6 pracowali nad sztuką zainspirowaną komedią Aleksandra Fredry „Zemsta”. Podczas zajęć teatralnych szczególny nacisk położony został i na integrację, i na indywidualny rozwój młodzieży.

Realizacja projektu przebiegała w sposób w jak najszerszym stopniu umożliwiający uczestnikom rozwijanie wyobraźni i własnego potencjału twórczego. Chcieliśmy, by jego efektem było nie tylko wystawienie sztuki, ale by młodzież pracująca nad jego powstaniem uczyła się przełamywać wewnętrzne i zewnętrzne bariery. A poprzez aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia nabrała pewności siebie, odkryła nowe zdolności i pozbyła się ograniczeń. Dobra, pełna pomysłów i twórcza zabawa to najlepsza droga odkrywania swoich talentów, możliwości, potencjału.

Pierwszy pokaz „Planu Zemsta” odbył się 21 czerwca przy Tynieckiej 6. Zapraszamy na Scenę na Sarego 7 na trzy spektakle: 20 września o 18.00 i 21 września o 13.00 i 15.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia tylko w kasach Teatru.

Zapraszamy na planzemsta.bagatela.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Miejską Kraków Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronatem honorowym objął projekt Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Plan „Zemsta”