(Data ustawiana w panelu z podstawowymi informacjami)
02.10.2023

Nagroda dla Mistrza

Rzemiosła Krawieckiego

(Data ustawiana w panelu z podstawowymi informacjami)
02.10.2023
W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najwybitniejszych mistrzów rzemiosła artystycznego.


Tytuł Honorowego Mistrza Rzemiosł Artystycznych nadawany jest z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rzemieślnikom posiadającym znany i uznany dorobek artystyczny. Jest wyróżnieniem stanowiącym zwieńczenie dotychczasowych osiągnięć i zasług. Wśród 18 nagrodzonych osób znalazł się również Mistrz Pracowni Krawieckiej Męskiej Teatru Bagatela - Pan Andrzej Szcządała.


Pan Andrzej wykonał i koordynował wykonanie kostiumów męskich do ponad 100 spektakli. Odpowiada za przygotowanie kostiumów do szerokiego repertuaru sztuk: od klasycznych strojów z epoki po współczesne „modernistyczne modele”. Łączy w swoim rzemiośle kunszt wykonania każdego kostiumu, pracę nad najdrobniejszymi detalami tworzonego dzieła i uderzającą skromność pracy prawdziwego mistrza. Traktuje swoją pracę z niezwykłym oddaniem, poświeceniem dla sztuki i teatru. Osobiście dokonuje wyboru materiałów i dodatków do każdego kostiumu tak, aby uzyskać efekt oczekiwany z projektem kostiumografa, a jednocześnie wykonać taki kostium, by był komfortowy dla pracy aktora na scenie. Nadaje życie rysunkom i projektom.
Laureatowi tego zaszczytnego tytułu serdecznie gratulujemy.